5560 0121 ; 5210 793 ; E - post: info [ät] riisiperelasteaed.ee

Kohatasu ja toiduraha

Lasteaia päeva toiduraha maksumus on 2,15 eur/ päev.
Juhul, kui lapse ja mõlema vanema või üksikvanema elukoht on toiduraha maksmise kohustuse tekkimise aasta 1. jaanuari seisuga Eesti rahvastikuregistri andmetel Saue vald, on toiduraha maksumus 1,50 eur/ päev. 

 

Lasteaia kohatasu informatsioon:

Osalustasu soodustused Saue valla munitsipaallasteasutustes

Saue valla munitsipaallasteaias on vanemate osalustasu 20% Vabariigi Valitsuse kehtestatud töötasu alammäärast. Töötasu alammäär on 2020. aastal 584 eurot ja 20% sellest on 116, 8 eurot.
 
Juhul, kui lapse ja mõlema vanema või üksikvanema elukoht on osalustasu maksmise kohustuse tekkimise aasta 1. jaanuari seisuga Eesti rahvastikuregistri andmetel Saue vald, laienevad lapsele soodustused.
 
Soodustused
  1. 50% lapsevanema tasutavast osalustasust kuus ehk 2020. aastal maksab vanem 58, 4 eurot kuus.
  2. Kui perekonnas on kaks alaealist last, kes käivad valla lasteaias, on soodustus teise lapse eest 75% osalustasust kuus ehk 2020. aastal maksab vanem teise lapse eest 29, 2 eurot kuus.
  3. Kui perekonnas on kolm või enam alaealist last, kellel on mõlemad vanemad ühised või kes kõik on Eesti rahvastikuregistris registreeritud samal aadressil Saue valla elanikena, on soodustuse suurus kõigi valla lasteaias käivate laste eest 100% osalustasust kuus ehk vanem on kohatasust vabastatud.
 
Punktides 1. ja 2. nimetatud soodustused laienevad automaatselt juhul, kui laps ja mõlemad vanemad või üksikvanem on kohatasu maksmise kohustuse tekkimise aasta 1. jaanuari seisuga rahvastikuregistri andmetel Saue valla elanikud.
 
Soodustuse saamiseks on vaja esitada vallavalitsusele avaldus alltoodud juhtudel.
  1. Kolme või enama alaealise lapsega pere puhul. Ka siis, kui kolme- või enamalapselisest perest läheb lasteaeda järgmine laps.
  2. Kärgpere puhul, kus kasvab kolm või enam alaealist last.
  3. 50% ja 75% suuruse soodustuse saamiseks juhul, kui rahvastikuregister ei kajasta perekonna tegelikku koosseisu – tegemist on tegelikult üksikvanema või kärgpere kahe lapsega, kes üheaegselt valla lasteaias käivad.
 
Soodustuse saamiseks esitatud avaldus kehtib tähtajatult. Vallavalitsus kontrollib andmeid kord aastas 1. jaanuari seisuga ja kui perekond ei vasta soodustuse saajale esitatavatele tingimustele, siis sellest kalendriaastast soodustust enam ei võimaldata.
 
Täiendavat infot saab haridusspetsialist Lily Roobilt, tel 5302 1854, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.


Link infole Saue Valla kodulehel